گراواتار چیست و چه کاربردی دارد ؟

گراواتار چیست و چه کاربردی دارد ؟

گرآواتار (به انگلیسی: Gravatar) از عبارت globally recognized avatar به معنای آواتار جهانی گرفته شده است و همانگونه که از نامش برمی‌آید برای فراهم کردن یک آواتار(تصویری کوچک از چهره شخص) در سراسر وبگاه‌هایی است که شما در آنها فعالیت داشته‌اید.

چگونگی کارکرد گرآواتار

ابتدا شما می‌بایست با ایمیلی که می‌خواهید در دیگر وبگاه‌ها فعالیت کنید با آن در سایت گرآواتار(https://gravatar.com) عضو شوید. سپس توسعه‌دهندگان وب می‌توانند با فراهم ساختن ایمیل‌تان در وبگاه‌شان، آواتار شما را از وبگاه گرآواتار فراخوانی کنند و آن را نمایش دهند.

حتما پیش آمده است که شما هم به سایتی مراجعه کرده باشید که نیاز به عضویت داشته است. در هنگام ثبت نام معمولا شما باید آواتار(تصویر) خودتون رو آپلود کنید و اگر قرار باشه در تعداد زیادی سایت ثبت نام نمایید، نیاز هست که هر بار بصورت دستی تصویرتان را آپلود نمایید. خوب این پروسه تکراری هست و اینجاست که گراواتار به کار می آید و شما را از دست یک پروسه تکرای و خسته کننده ، خلاص می کند . به عبارت دیگر تقریباً همه کسانی که در انجمن ها، شبکه های اجتماعی و سایر وب سایت های گروهی عضو هستند، از این موضوع کلافه و خسته شده اند که هر دفعه با عضویت در یک سایت باید دوباره آواتار خودشون را آپلود و ویرایش کنند.اینجا شخصی به نام تام ورنر به کمک ما آمد، و راه حلی را به وجود آورد که از این پروسه تکراری خلاص شویم . تام ورنر سایت Gravatar.com را ایجاد کرد.کاربران می توانند آواتار خود را در آن سایت آپلود کنند و با هر بار ثبت نام در سایت هایی که از گراواتار پشتیبانی می کنند دیگر نیازی به انجام پروسه خسته کننده،انتخاب و آپلود آواتار نیست و آواتار شما براساس ایمیل تون نمایش داده می شود.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.